طراحی قالب با نرم افزار آرتیسترهمانگونه که می دانید نرم افزار آرتیستر ( artisteer ) نرم افزار است برای طراحی قالب های سایت توسط کاربران بدون آشنایی با زبان های برنامه نویسی؛ به صورتی که شما در این نرم افزار تنها شکل ظاهری سایت خود را به دلخواه طراحی و چینش می کنید و در نهایت نرم افزار آرتیستر طرح شما را به صورت کدهای برنامه نویسی و آماده برای استفاده در اختیار شما قرار می دهد.

لذا با توجه به سوالات مکرر کاربران گرامی؛ در این نوشته مراحل آماده سازی قالب سایت در نرم افزار آرتیستر و استفاده آن در نرم افزار ویژوال استدیو 2010 را به طور خلاصه بیان می کنیم.


1-ابتدا نرم افزار آرتیستر را اجرا کنید.

2-از منوی اصلی گزینه ی NEW را انتخاب کنید (برای این کار می توانید از کلید میانبر Ctrl + N نیز استفاده کنید)

3-در این حالت پنجره ای برای شما باز می شود که در آن شما می بایست ساختار پروژه خود را در آن انتخاب کنید. گزینه های ارائه شده در این صفحه مربوط به خروجی است که پس از پایان کار قرار است از برنامه گرفته شود. سه گروه اصلی برای انتخاب در اختیار شما قرار می گیرد (بر اساس آرتیستر 2)

نمونه طراحی جایگاه ها در قالبالف) گروه طراحی قالب برای وبسایت و وبلاگ مانند (بلاگفا)

ب) گروه طراحی قالب و ظاهر برای نرم افزارهای مدیریت محتوا مانند (جوملا، وردپرس، دروپال)

ج) گروه طراحی قالب برای استفاده در برنامه های توسعه دهنده وب مانند(asp.net)

4- با توجه به اینکه قرار است در ویژوال استدیو 2010 ا زخروجی این برنامه استفاده شود از گروه Web Developer Templates گزنیه ی ASP.NET Application را انتخاب می کنیم.

5- در این حالت به طراحی و شکل دهی قالب مورد نظر خود می پردازیم که این طراحی می تواند بر اساس ظاهر های آماده آرتیستر باشد و یا به دلخواه شما تغییرات مختلف در آن اعمال گردد.

6- هنگامی که طرح قالب به دلخواه شما درآمد، برای گرفتن خروجی از پروژه قالب به منوی Ideas رفته و از زیر منوی Export گزینه Visual Studio C# Project را انتخاب کنید(برای این کار می توانید از کلید میانبر Ctrl + E نیز استفاده کنید).

7-در این زمان پنجره ای برای شما باز می شود که برای ذخیره پروژه یک نام و مسیر یک ساخه را سوال می کند، اطلاعات خواسته شده را وارد کنید و کلید Export  را فشار دهید.

8- هم اکنون کار شما در آرتیستر تمام شده است و می توانید آن را بسته و نرم افزار میکروسافت ویژوال استدیو را باز کنید.

9-پس از باز شده نرم افزار ویژوال استدیو از منوی File، زیر منوی Open ، گزینه Web site را انتخاب کنید(برای این کار می توانید از کلید میانبر Shift + Alt + O نیز استفاده کنید)

10- در پنجره باز شده مسیری که خروجی پروژه آرتیستر را در آن ذخیره کرده اید انتخاب کرده و کلید Open را فشار دهید.

11- حال پروژه شما درون نرم افزار ویژوال استدیو در دسترس است و می توانید تغییرات دلخواه خود را در اینجا اعمال نمائید.

12- برای اینکه در مراحل بعدی باز کردن این پروژه در ویژوال استدیو، نرم افزار پروژه را بعنوان پروژه ویژوال استدیو شناسایی کند لازم است برای اولین بار که آن را باز کرده اید یکبار از منوی File گزینه Save All را انتخاب کنید و کل پروژه را با یک نام دلخواه ذخیره کنید.

امیدوارم مورد استفاده دوستان قرار گرفته باشد.انشاءالله.